עתיד הגידול – לדים

Ledg1

בשנים האחרונות אנו רואים עלייה בשימוש הנעשה בנורות לד לגידול צמחים. בעבר המושג לד היה נמצא בשימוש אך ורק בעולם התאורה. כולנו ראינו לד פעמים רבות בחלונות ראווה, חנויות וגם בבתים פרטיים ובכל מיני מכשירים חשמליים וחלקי אלקטרוניקה, היום אנו רואים יותר ויותר שימוש בטכנולוגיית לד גם במקומות אחרים בהם לא ציפינו לראותו בעבר.

במספר מילים ננסה להסביר מה הם הלדים ומדוע תאורת לד היא הפתרון הנכון והבריא ביותר עבור הצמחים שלכם?
לד הינו גוף תאורה קטן מאוד (ממש בגודל של מספר מלימטרים) אשר בנוי מחומר מוליך למחצה אשר פולט אור. האור כשלעצמו של כל לד הוא אינו אור חזק, אך כאשר מחוברות יחדיו מקבץ של נורות, מתקבלת מנורה חזקה ביותר אשר מפיקה אור בהיר ויציב אשר לאיכותו לא ניתן להגיע ע"י גופי תאורה אחרים ורגילים כמו מנורות להט או פלורוסנטים. בשל חיבורן המיוחד של הנורות הקטנות נוצר חסכון ענק בחשמל, למעשה, צריכת החשמל של נורות לד נמוכה בצורה מהותית ממנורות גידול אחרות.

לדוגמא:
נורת לד הפועלת על 90 וואט, היא שוות ערך בבחינת עצמת האור שלה אל 400-600 וואט של נורות מסוג HPS. הסיבה שרושמים בין 400-600 וואט ולא מספר מדויק היא בגלל שלא כל גופי הלד דומים בעצמתם. לדוגמה ישנם יצרנים (שמקורם בדר"כ בסין) אשר בגוף התאורה שלהם יש פחות נורות לד ולכן הוא שווה ערך ל-400 וואט של תאורת HPS.
לעומת זאת, בגופי לד של חברות מקצועיות אשר בודקות בדיקות מחמירות את גופי התאורה שלהן ועומדות בתקנים בינלאומים לשמירה על איכות ניתן למצוא נורות לד בעלות עצמה של 90 וואט השוות בעצמתם ובאיכותן לנורות HPS של 600 וואט.
לנורת הלד יתרונות רבים כפי שקראנו בכתבות הקודמות (נורות לד – הבסיס) אך הייתי רוצה לדבר על עוד שני הייתרונות העיקריים.
הראשון הוא חסכון בחשמל. חשמל היינו משאב יקר אשר מחירו בישראל היום נמצא בעלייה מתמדת לאורך השנים האחרונות. בשל בעיות המצב הביטחוני של ישראל והתערערותם של שלטונות המדינות השכנות לאחרונה הופסקה הזרמת הגז טבעי לישראל דרך מצרים בעוד ישראל חזרה לעשות שימוש בדלקים מזהמים ויקרים יותר לייצור חשמל כמו פחם ונפט. בשל כך חסכון בחשמל יהווה גם חסכון בכסף רב, אך גם המעשה האקולוגי סביבתי הנכון. שימוש בתאורת לד חוסך חשמל רב ביותר וממש מקל על חשבונות החשמל של חקלאים המגדלים בקנה מידע גדול וכמובן על חשבונם של מגדלים ביתיים.
כיום יותר ויותר אנשים בוחרים לגדל בביתם צמחים אקזוטיים, צמחים טורפים וצמחי מרפא לשימוש אישי. חסכון בחשמל הינו גורם חשוב ביותר ומשמעותי גם בגידול מסחרי אך גם כאשר מדובר בתחביב או לשם גידול ירקות או צמחי מרפא ותבלינים לשימוש ביתי ובעיקר בתקופות כלכליות אלו שכל הקלה על הכיס בהן היא משמעותית במיוחד.

 

נקודה חשובה נוספת המווה יתרון משמעותי לשימוש בתאורת לדים היא פליטת הרעלים או יותר נכון, הכמות הנמוכה של פליטת הרעלים. כמו בכל דבר מה שנכנס צריך לצאת. כך גם לגבי רעלים. במנורות רבות ישנים רעלים אשר משתחררים באיטיות עם גילו של גוף התאורה לדוגמא בתאורת HPS. להבדיל מתאורות רבות המשמשות לגידול, תאורת הלד אינה פולטת רעלים כלל ולכן נותנת את הפתרון הטוב ביותר לגידול צמחים אשר ישנה חשיבות לרמת האורגניות שלהם.

 

לד הוא הפתרון לגישה זאת .

מוצר פשוט שטוב לשנים רבות ולא מזיק לבריאות
וכמו שנאמר העתיד כבר כאן.

נפרד ממכם בברכת

LED MY PEOPLE GO!

תגובה אחת על עתיד הגידול – לדים

  1. מאת אמיר:

    כתבה מעניינת, תודה רבה.
    תאורת לדים היא הפתרון הטוב ביותר והזול ביותר
    יותר ויותר אנשים, בעלי עסקים ומפעלים עוברים לשימוש בתאורת לדים.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>